13 sierpnia odbył się II Dzień Otwartych Drzwi Remizy OSP Wysoka Głogowska. Wśród wielu atrakcji przygotowanych z myślą o dzieciach i dorosłych były pokazy edukacyjne, takie jak możliwość spróbowania własnoręcznego gaszenia pożaru za pomocą gaśnicy proszkowej oraz śniegowej czy zademonstrowanie przez strażaków jak zachowuje się zapalony olej kuchenny przy niewłaściwym postępowaniu.

W czasie trwania pokazów można było zapoznać się z zasadami udzielania pierwszej pomocy, przebywania w zadymionym pomieszczeniu objętym pożarem a także zapoznać się z wyposażeniem wozów strażackich. Tradycyjnie nie mogło też obejść się bez „lania wody”, które sprawiło wiele atrakcji najmłodszym, którzy próbowali swoich sił na specjalnie przygotowanym torze przeszkód. Dziękujemy sponsorom p. Krzysztof Brózda oraz dh Michał Pado, którzy ufundowali podarunki dla najmłodszych.