999 - Pogotowie Ratunkowe , 998 - Straż Pożarna, 997 - Policja, 112 - Numer Alarmowy

Najnowsze wydarzenia:

Gminne zawody strażackie jednostek OSP

17 września w Pogwizdowie Starym odbyły się gminne zawody sportowo- pożarnicze jednostek OSP z trenu gminy Głogów Małopolski. Do rywalizacji przystąpiło 17 drużyn: 13 męskich oraz 4 żeńskie. Wśród nich znalazły się dwie reprezentujące OSP Wysoka Głogowska. Główna część zawodów składała się ze sztafety pożarniczej oraz ćwiczenia bojowego. Konkurencją poboczną było natomiast tzw. ćwiczenie musztry. Przewodniczącym komisji sędziowskiej był mł. bryg. Jacek Nita.

Obie nasze drużyny zaprezentowały się znakomicie, pokazując wysoki poziom wyszkolenia oraz bardzo dobre przygotowanie. W klasyfikacji generalnej żeńska drużyna zajęła III miejsce, drużyna męska również III miejsce ze stratą 0,09 sek do drugiego stopnia podium oraz niewielką stratą do zwycięskiej drużyny. Natomiast w klasyfikacji musztry, OSP Wysoka Głogowska okazała się bezkonkurencyjna, zajmując I miejsce.

Klasyfikacja generalna przedstawia się następująco:

Klasyfikacja końcowa w gr.A (męska):

1.  OSP Pogwizdów Stary
  2.  OSP Głogów Małopolski
  3.  OSP Wysoka Głogowska
  4.  OSP Hucisko
  5.  OSP Zabajka
  6.  OSP Styków
  7.  OSP Lipie
  8.  OSP Przewrotne
  9.  OSP Jańciówka
  10.  OSP Pogwizdów Nowy